Vreme.mk - Дознај на Време.
 
media.mk

На денешен ден е роден Волт Дизни

media.mk | 1 час


ГОЛЕМ УДАР ЗА НАРКО КАРТЕЛИТЕ ВО МЕКСИКО, ЗАПЛЕНАТА Е ГОЛЕМА КОЛИЧИНА КОКАИН

media.mk | 1 час


Средба Бектеши- Почивалшек

media.mk | 1 час


Ѓорѓиевски: Во знак на поддршка на волонтерството како важен акт кон подобро општество, Општина Кисела Вода се вклучи во организирање на денешниот настан кој има социјална и еколошка компонента

media.mk | 1 час


Во последните 24 часа регистрирани се 276 нови случаи на КОВИД-19

media.mk | 1 час


Големи акциски контроли на угостителски објекти во Битола

media.mk | 4 часа


Официјализирана новата Влада. Покрај трите министерства, Алтернатива ги добива и МЕПСО,Фондот за здравство,Агенцијата за странски инвестиции и КЦ Тетово

media.mk | 5 часа


ЕВЕ ЗА КОГА УХМР НАЈАВУВА СНЕГ

media.mk | 6 часа


Денеска Зоран Заев и Африм Гаши заедно ќе дадат изјава за медиумите во Клубот на пратеници

media.mk | 6 часа


Апокалипса во Сплит ! Градот е под вода (видео)

media.mk | 6 часа


179 санкции за возење под дејство на алкохол

media.mk | 6 часа


Уапсени криумчари на мигранти

media.mk | 6 часа


МВР: Употребата и продажбата на пиротехнички средства е опасна и казнива, апелираме до граѓаните да не користат петарди

media.mk | 6 часа


Најмалку пет новинари биле нападнати во саботата во текот на протестите во Берлин

media.mk | 8 часа


Засега нема да се применува мерката задолжителна вакцинација или негативен ПЦР-тест во јавниот сектор

media.mk | 8 часа


Санкционирани и исклучени од сообраќај 29 пијани возачи на подрачјето на СВР Тетово

media.mk | 8 часа


85 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

media.mk | 8 часа


144 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

media.mk | 8 часа


Си Џинпинг изјави дека Кина ќе испрати дополнителни милијарда дози вакцина против коронавирус во африканските земји

media.mk | 16 часа


ХОРОР: Пет вреќи со човечки останки најдени на улица

media.mk | 16 часа


Алтернатива одлучи да биде дел од Владата

media.mk | 21 часа


Еве на кои три знаци младата Месечина ќе им донесе среќа

media.mk | 21 часа


Американскиот претседател Џо Бајден и рускито челник Владимир Путин ќе имаат разговор преку заштитена видео-врска во вторник

media.mk | 22 часа


ХОРОР ВО БЕРЛИН: Најдени пет мртви тела, од кои 3 се на деца

media.mk | 22 часа


„Вашингтон пост”: Москва се подготвува да почне офанзива со „100 баталјони составени од тактички групи со проценета сила од 175.000 луѓе”

media.mk | 1 ден


Eве кои вид маска навистина го спречува Ковид 19

media.mk | 1 ден


УМОРЕН СУМ, САКАМ ДА ГО ЗАБОРАВАМ ТЕНИСОТ! Новак ја отворил душата после поразот…

media.mk | 1 ден


Ескалација на протестите во Србија (ВИДЕО)

media.mk | 1 ден


„Омикрон“ е откриен и во Хрватска

media.mk | 1 ден


Утврдена листа на потврдени кандидати за Претседател на СДСМ

media.mk | 1 ден


Нови 355 случаи и вкупно 15 починати пациенти од Ковид-19

media.mk | 1 ден


Максимална казна затвор од 50 години за седум членови на една секта

media.mk | 1 ден


Силна вулканска ерупција во Индонезија (ВИДЕО)

media.mk | 1 ден


Неколку европски земји работат на воспоставување зедничка дипломатска мисија во Авганистан

media.mk | 1 ден


Мицкоски: Спортскиот комплекс Марко Божиновски младите да го користат што повеќе

media.mk | 1 ден


Владата ги „замрзна“ цените на основните артикли

media.mk | 1 ден


Вицепремиерот Битиќи го посети „Меѓународниот саем во Тирана 2021“

media.mk | 1 ден


Димковски го презентираше буџетот за агросекторот за 2022 година

media.mk | 1 ден


Алтернатива прераснува во „најперспективна“ партија

media.mk | 1 ден


Дневен хороскоп

media.mk | 1 ден


Доставени се четири кандидатури за партиски лидер на СДСМ

media.mk | 1 ден


Центарот на Виена попладнево ќе биде целосно блокиран поради бројните протести

media.mk | 1 ден


121 сообраќајни прекршоци во Скопје

media.mk | 1 ден


ВМРО-ДПМНЕ: Покачување на цената на кесите во време на криза е само уште една нерационална мерка на власта

media.mk | 1 ден


ЕВЕ КАКВА Е КЛИНИЧКАТА СЛИКА КАЈ ЗАБОЛЕНИ ОД ОМИКРОН СОЈОТ!

media.mk | 1 ден


Марија Ван Керхове: Омикрон може да ја влоши ситуацијата во Европа

media.mk | 1 ден


Авганистанците поднеле околу 17.300 барања за азил во ЕУ

media.mk | 1 ден


Џо Бајден секој ден се тестира за ковид

media.mk | 1 ден


Вакцините на Фајзер и на Модерна против коронавирусот се најефикасни ако сакате да примите трета засилувача доза

media.mk | 1 ден


Властите на Панама објавија дека заплениле рекордни 10 милиони долари во готовина

media.mk | 1 ден


СТРАШНО: Повеќе од 40 милиони луѓе во светот се во модерно ропство

media.mk | 1 ден


Во Србија потврдени 1.801 случај на Ковид-19

media.mk | 1 ден


ЕВЕ КАКВИ АВТОМОБИЛИ НАЈМНОГУ ВОЗАТ ПСИХОПАТИ И НЕРВОЗНИ ВОЗАЧИ

media.mk | 2 дена


Во Швајцарија дури 2.000 лица во карантин поради сојот омикрон

media.mk | 2 дена


Шахпаска: Малиот групен дом во скопски Капиштец е пример за вистинска грижа за децата со попреченост​

media.mk | 2 дена


Сваминатан: Омикрон е многу пренослив, но не паничете

media.mk | 2 дена


Во текот на изминатите 24 часа регистрирани се 342 случаи на коронавирусот

media.mk | 2 дена


Вицепремиерот Битиќи од Самитот на шефови на влади на Централно Европската иницијатива: Солидарноста и соработката се клучни елементи за создавање на атрактивен регион кој ќе привлекува нови инвестиции

media.mk | 2 дена


Кривична пријава за лице од Битола поради злоупотреба на службена положба и овластување

media.mk | 2 дена


Арсовска: На 10 декември започнува да се украсува градот Скопје за Нова година

media.mk | 2 дена


Јован Деспотовски влегува во трка за наследник на Заев

media.mk | 2 дена


Австрија добива нов Канцелар. Министерот за внатрешни Нехамер седнува на премиерското столче

media.mk | 2 дена


Пијан пратеник прегазил девојче на пешачки премин

media.mk | 2 дена


Државен дочек на посмртните останки од загинатите граѓани во автобуската несреќа

media.mk | 2 дена


Се урна воен авион во Пацификот

media.mk | 2 дена


Приведени двајца лихвари од Штип

media.mk | 2 дена


СДСМ: Мицкоски е против успесите на државата, тој знае само да блокира процеси кои се во интерес на државата

media.mk | 2 дена


ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека Ставрески ќе биде дел од работно тело за следење на реализацијата на проектите на градоначалниците

media.mk | 2 дена


Приведенo лице од скопско, поради истрага за неовластено поседување оружје

media.mk | 2 дена


Дневен хороскоп

media.mk | 2 дена