Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Република

Тинејџер нападнат во автобус на ЈСП

Република | ново


За кадровските решенија на предлог на Алтернатива ќе одлучува новиот мандатар

Република | 17 минути


Можно е проширување на листата на артикли со замрзнати цени

Република | 30 минути


Во лавина во Австрија загинаа тројца скијачи

Република | 34 минути


Девојки се степале во кафуле во Радовиш

Република | 38 минути


Кој е Беким Сали, наследникот на Венко Филипче?

Република | 46 минути


Ова се 47-те функционерски места кои ги доби Алтернатива во новата Влада

Република | 58 минути


Силно невреме во Далмација, поплави во Сплит

Република | 1 час


Меѓународните експерти нема да ги поништуваат донесените пресуди, туку ќе дадат свои мислења, вели Заев

Република | 1 час


Гаши: Никогаш не сме кажале лоши зборови за оваа Влада

Република | 1 час


Габриел Ескобар утре доаѓа во Скопје

Република | 1 час


Реџепи дава оставка од координатор на Алијанса и на Алтернатива, во игра е за нов потпретседател на Собранието

Република | 2 часа


МВР со апел: Граѓаните да не користат петарди, казните се од 200 до 500 евра

Република | 2 часа


Филипче си оди, сега со Заев ќе возат мотори

Република | 2 часа


Заев: Моите денови како премиер се броени

Република | 2 часа


Во Словенија пристигнуваат лекари од италијанската армија да помогнат, ковидот не запира

Република | 2 часа


Ѓорѓиевски: Ја поттикнуваме свеста за волонтерството, хуманоста и екологијата

Република | 3 часа


Ивор Мицковски: Оваков хаос, неодговорност, неспособност, партизација, криминал, корупција и непотизам, ниеден граѓанин на оваа држава не заслужува

Република | 3 часа


„Пат покрај патот“, нова книга есеи од Славе Ѓорѓо Димоски

Република | 3 часа


Алтернатива наместо да стане коректор на искривените вредности, станува партнер на криминалната дружина на власт СДСМ и ДУИ

Република | 3 часа


Стоилковски: Јавноста не треба да наседнува на фолклорот на СДСМ и Алтернатива, тоа е само завесата со којашто тие упорно манипулираат со чувствата на граѓаните

Република | 3 часа


Спасе Тасевски, монтажер на филмот „Оловна бригада“ одржа мастерклас на Филмската училница во Кинотека

Република | 3 часа


Калајџиев: Се моли Министерот за правда да објасни како тоа ќе има меѓународни истраги за пресудени предмети?!

Република | 3 часа


Димитров: Нашиот (не)успех ќе биде (не)успех и за ЕУ

Република | 3 часа


Нови 276 случаи на коронавирус, починати 5 лица, дополнително регистрирани уште 5 починати

Република | 4 часа


Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ, дали Рубинчо Заревски за проект добил 2.7 милиони денари

Република | 4 часа


Алтернатива ќе добие три министерства, три заменици министри, но и Фонд за здравство, Мепсо, Железници…

Република | 4 часа


„Три“ во режија на Јован Ристовски и „Шапка, анус, чоколадо и уште нешто“ на Ана Батева вечерва на МОТ

Република | 4 часа


Европските Зелени: Бугарија да го отвори патот за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ

Република | 4 часа


Средба Бектеши- Почивалшек: Словенија и Македонија имаат голем потенцијал за зголемување на билатералната соработка, инвестициите и туризмот

Република | 4 часа


Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Република | 4 часа


Христијан Мицкоски одново номиниран кандидат за лидер на ВМРО-ДПМНЕ, поддржан од 50 делегати

Република | 4 часа


Георгиевски: Се формира Интервентен фонд за земјоделство, дополнителни 250 милиони денари за земјоделците

Република | 5 часа


Следете во живо: Изјава на Зоран Заев и Африм Гаши

Република | 5 часа


Стоматолозите утре на протест пред Министерството за здравство

Република | 5 часа


Лозановска: Нивните лажни ветувања останаа во етерот, после пет години, ниту се реализирани, ниту имаат пари да ги реализираат

Република | 5 часа


Тасевски: По кафулиња малтретирате луѓе без вакцинални сертификати, додека другарчиња на Артанчо растураат по две кила кокаин месечно

Република | 5 часа


Струјата на берзите достига рекродни 320 евра, ако ЕСМ не обезбеди струја, граѓаните ќе плаќаат и до 50 отсто повисока цена

Република | 5 часа


Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Република | 5 часа


(Фотогалерија): Пуст град и потопени улици: Како изгледа Сплит по поројниот дожд и силното невереме

Република | 6 часа


Среде Центар надвиснати лимови и пластики и натрупано ѓубре на тротоар: Кога ќе се тргне руинираниот објект во близина на МВР

Република | 6 часа


Заеднички настап на фирмите од регионот ма Меѓународниот саем во Тирана

Република | 6 часа


Поплавени улици, мини езера на плоштадите: Сплит погоден од сериозно невреме

Република | 6 часа


Шверцери на мигранти уапсени кај наплатна рампа Смоквица

Република | 7 часа


Тасевски: Тоа е Заев, си го пушти Филипче по вода на првата кривина

Република | 7 часа


Мицковски: Работите по Зоки ќе останат исти ко пред Зоки, како што исти беа и за време на Зоки

Република | 7 часа


Казни од 200 до 500 евра: МВР апелира да не се користат петарди пред и за време на празниците

Република | 7 часа


Двајца стружани уапсени со кеса со марихуана

Република | 7 часа


Исклучени од сообраќај 29 возачи под дејство на алкохол во Тетово

Република | 7 часа


Пендаровски: Благодарност за пожртвуваноста, одговорноста и посветеноста на волонтерите

Република | 7 часа


Мексиканската војска запленила два брода со 1,6 тони кокаин

Република | 7 часа


Трамп го нарече командантот на американската војска „проклет идиот“

Република | 8 часа


Човек со камионче се обиде да фрла отпад на локацијата каде што се гради нов парк во Драчево

Република | 8 часа


Завршна фаза на изградбата на новиот парк на булевар „Македонска војска“ во Ѓорче Петров

Република | 8 часа


Регионална конференција „Обновен наратив за забрзана интеграција во ЕУ“

Република | 8 часа


Возење под дејство на алкохол, без возачка, брзо возење: Kазнети 144 возачи во Скопје

Република | 8 часа


Волонтерскиот центар организира акција за донирање храна и облека во Кисела Вода

Република | 8 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Промените почнаа, новите градоначалници за еден месец почнаа со градба на градинки, училишта, улици, спортски терени

Република | 8 часа


Бесими: Време е за развоен буџет и инвестиции, секој денар на граѓаните ќе се вложи каде што има најголем ефект

Република | 8 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените дури откако се поскапе

Република | 8 часа


По утринската магла облачно со повремен дожд и ветер, од ноќеска заладување и снег

Република | 9 часа


Заев и Гаши денеска треба да ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

Република | 9 часа


Најмалку 13 жртви и стотина повредени при ерупција на вулкан на Индонезија

Република | 9 часа


Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц во Иран била воено тестирање

Република | 9 часа


Индиската армијата пукала по грешка и убила цивили

Република | 9 часа


Смртноста кај вакцинираните од 6 август до 2 декември изнесува 21%, досега починале вкупно 7.631 пациент

Република | 9 часа


Дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година на усвојување во Собранието

Република | 9 часа


Што се испазарија Заев и Гаши: Ова се министерските и директорски места што ќе ги добие Алтернатива?!

Република | 9 часа


Алтернатива влегува во Владата и во парламентарното мнозинство

Република | 10 часа


Словенечкиот вицепремиер за економски развој во Скопје на средба со Бектеши

Република | 10 часа