Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Курир

УТРЕ E ПРЕОБРАЖЕНИЕ ГОСПОДОВО: Ова овошје не заборавајте да го пробате штом станете, а една работа никако не треба да ја правите!

Курир | 7 часа


Вучиќ по состанокот со Курти: „Се бориме за нашата земја“

Курир | 7 часа


ПОДГОТВЕТЕ СЕ ДА КАЖЕТЕ ДА: Три хороскопски знаци до крајот на август ќе ги изговорат судбоносните зборови

Курир | 7 часа


Ја запали сцената на Евровизијата во соседна Србија – во меѓувреме гркинката се омажи и роди три деца, денес не личи на себе (ФОТО)

Курир | 7 часа


ТЕМПЕРАТУРИТЕ УТРЕ ДО 42 СТЕПЕНИ: Македонија во портокалова фаза, не излегувајте од дома доколку немате потреба

Курир | 7 часа


Часовник вреден 70.000 евра украден од Левандовски и закопан во близина на базата на Барселона

Курир | 7 часа


Данска инвестира 5,4 милијарди евра во поморската флота

Курир | 8 часа


Османи ги осуди свирежите за македонскиот јазик

Курир | 8 часа


Карлеуша вчера го славеше роденденот во креација на македонскиот дизајнер – еве за кого станува збор (ФОТО)

Курир | 8 часа


Пејачката ги „мами“ машките воздишки: Сара Jо никогаш не била попровокативна на плажа – бујните гради во преден план (ФОТО)

Курир | 9 часа


Битиќи откри дали ќе има рестрикции оваа зима

Курир | 9 часа


Во Битола пронајдено одземено патничко возило

Курир | 9 часа


Љоренте ја отфрли понудата на Челзи од 60 милиони евра

Курир | 9 часа


Бугарија испраќа свои војници во мисијата Алтеа во БиХ

Курир | 9 часа


СВР Битола: 33 санкционирани возачи на мотоцикли

Курир | 9 часа


Овие три растенија секоја куќа мора да ги има: Со нивна помош ќе ја снема негативната енергија и ќе се прочисти воздухот

Курир | 10 часа


Лидс нуди пет милиони евра за најмладиот голгетер во италијанската репрезентација

Курир | 10 часа


Социјалистите со законски измени се обидуваат да ги остават надвор од Парламентот Бериша и Мета

Курир | 10 часа


ФОТО+ВИДЕО: Констатирани неправилности во правен субјект од кумановско за одгледување на канабис во медицински цели, следува кривична пријава

Курир | 11 часа


Финска соопшти дека руски авиони влегле во нејзин воздушен простор

Курир | 11 часа


Луна Џогани и Анабела скршени од болка: Те сакаме и ти благодариме за љубовта, се гледаме – пејачките се простија од најверниот пријател (ФОТО)

Курир | 11 часа


Во Албанија трговскиот дефицит за седум месеци над 1,9 милијарди евра

Курир | 11 часа


Кривична пријава против двајца стружани за вршење јавен превоз без лиценца

Курир | 11 часа


ТРИК ЗА ЧИСТИ ПЛОЧКИ НА ТЕРАСАТА: Длабинско чистење со само една состојка од вашата кујна – ќе блескаат и нема да задржуваат прашина!

Курир | 11 часа


Во ракетните напади врз Харков загинаа најмалку 12 луѓе

Курир | 11 часа


Во Грција потврдени вкупно 50 случаи на мајмунски сипаници

Курир | 11 часа


Македонската пејачка стана мајка по втор пат – бременоста ја криеше во голема тајност, еве го полот на бебето (ФОТО)

Курир | 11 часа


Депај пред преселба во Јувентус

Курир | 12 часа


Во Алжир во пожар загинаа најмалку 26 луѓе

Курир | 12 часа


„Адидас“ ги претстави новите сончеви блутут-слушалки

Курир | 12 часа


Приведен жител на тетовско откако одзел повеќе грла добиток поради долг

Курир | 12 часа


Шест избирачки места во Маврово Ростуше со помалку од десет гласачи

Курир | 12 часа


НБ: Зголемувањето на каматните стапки од централните банки ќе го ублажи ценовниот раст

Курир | 12 часа


Пронајдени скоро 60 мигранти кај Свети Николе

Курир | 12 часа


На „Табановце“ се чека еден час, на „Богородица“ 40 минути

Курир | 12 часа


Вселенското излегување на космонаутот Олег Артемиев прекинато поради проблем со костимот

Курир | 12 часа


МАРС ВО БЛИЗНАЦИ НОСИ ШАНСИ ЗА ЖИВОТ: 3 хороскопски знаци ги очекува богатство и магичен успех

Курир | 13 часа


Кривична пријава против скопјанец за загрозување на животната средина и природата со отпад

Курир | 13 часа


Истепал вработен во Одделението за управни работи, полицијата го уапсила

Курир | 13 часа


20 годишен Косовец примен во Систина со повреди, бил претепан од неколку лица

Курир | 13 часа


Често го јадеме за ручек, а нутриционистите тврдат дека не е здрав – ова е “тајната“ на белиот ориз

Курир | 13 часа


Рачна бомба рано утрово пронајдена на познатата охридска плажа

Курир | 13 часа


Заменик директор истепал директор на скопско училиште – еве ги деталите

Курир | 13 часа


Судот ја потврди задолжителната вакцинација против морбили за деца во Германија

Курир | 14 часа


Минијатурна танга и глетка која препотува: Беквалац на настап се појави во комбинација која треба да имате храброст да ја носите особено пред мажите

Курир | 14 часа


Близу 500 заболeни, 3 лица го загубија животот: Ова е најновата Ковид статистика, преку Мој Термин пријавени за починати уште петмина

Курир | 14 часа


ВИДЕО: Премиерката на Финска била на луда забава, опозицијата бара да прави тест за дрога

Курир | 14 часа


Ова е најпопуларната диета на светот

Курир | 14 часа


Комисијата за култура на ВМРО-ДПМНЕ смета дека целосно е погрешна одлуката на ДФРМ да ја додели „Големата ѕвезда на македонскиот филм” токму на оној кој беше на чело на овие разорни процеси

Курир | 14 часа


„Владата и МОН ги укинаа стипендиите на македонските граѓани кои ќе успеат да се запишат на најдобрите 100 светски универзитети според Шангајската листа“

Курир | 14 часа


ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Доаѓаат грмежи и пороен дожд

Курир | 14 часа


Верен борец против анемијата: Овој чај многу ќе им помогне на лицата кои имаат лоша крвна слика

Курир | 14 часа


Реакција на македонскиот тим во Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања

Курир | 14 часа


Зидан позирал со 4-те сина и сопругата, сите ги покажале своите извајани тела и совршените стомачни мускули

Курир | 14 часа


Вака денес изгледа пејачот на хитот „Васко жабата“: По 9 години на забава ја изведе познатата песна, сите во транс (ФОТО+ВИДЕО)

Курир | 14 часа


(ДОКУМЕНТИ) Носителот на СДСМ за Тетово СЕ ПИШАЛ АЛБАНЕЦ ЗА ДА СЕ ВРАБОТИ

Курир | 15 часа


Ситуацијата во најголемата нуклеарна централа во Европа е „надвор од контрола“: Дали сме блиску до нова катастрофа во Украина?

Курир | 15 часа


Мислите дека сте во одлична форма? Тогаш овие напорни вежби сигурно можете да ги направите без проблем (ВИДЕО)

Курир | 15 часа


Најдобра и најлоша храна за целулит

Курир | 15 часа


Агенцијата за млади и спорт ќе го организира Охридскиот пливачки маратон

Курир | 15 часа


Во Кавадарци 10 општински јавни установи добиваат струја од сонцето

Курир | 15 часа


Чави не сака да го пушти Обамејанг во друг клуб

Курир | 15 часа


Крвната група ќе ви открие какви сте во љубовниот живот

Курир | 15 часа


Подзнакот во хороскоп е важен, многу кажува за тоа какви сте вие како личност – дознајте што покажува вашиот

Курир | 15 часа


Завршена реконструкцијата на испуст за атмосферска вода по дел од ул.Беласица

Курир | 15 часа


Бугарското обвинителство бара траен притвор за српскиот возач

Курир | 15 часа


6 знаци дека сте во опасност од рана смрт: Ако не можете да го направите ова, дефинитивно не е добар знак!

Курир | 15 часа


Русија се закани дека ќе ја затвори централата „Запорожје“ доколку украинските сили продолжат со гранатирање

Курир | 15 часа


Проверете зошто лимон-диетата моментално е апсолутен ХИТ: Велат дека го топи целулитот!

Курир | 15 часа


Калајџиев: Системот пука по сите шавови, тој процес почна пред две години со непочитување на одлуките на Врховен

Курир | 15 часа