Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Макфакс

Почина американскиот сенатор и претседателски кандидат на САД, Боб Дол

Макфакс | ново


Германската партија на слободни демократи го одобри договорот за нова влада

Макфакс | ново


Два гола на „Спајдерменот“ Јоветиќ за камбек на Херта кај Штутгарт

Макфакс | ново


Најмалку 14 лица загинаа во вулканска ерупција на островот Јава

Макфакс | 21 минути


„Новиот“ Јунајтед на Рангник стартуваше со победа

Макфакс | 41 минути


Камбек на сезоната во Италија – Верона губеше 3:0, на крајот победи 3:4!

Макфакс | 41 минути


Со водени топови и солзавец растерани демонстрантите во Брисел

Макфакс | 41 минути


Омикрон потврден во 15 американски сојузни држави

Макфакс | 53 минути


ЛДП: Европа да одлучи каде оди, а Северна Македонија заслужува да биде дел од ЕУ

Макфакс | 1 час


ММА: Поранешниот дилер, тетовираниот „лудак“ со нокаут со „летечко колено“ за 7 секунди!

Макфакс | 1 час


Пеколен судар во Ф2 трката, Фитипалди и Пуршер завршија во болница!

Макфакс | 1 час


Принц Вилијам: Додека служев како пилот, во себе носев траума и тага

Макфакс | 1 час


Романија со нови мерки против омикрон

Макфакс | 1 час


Протест во Брисел поради строгите ограничувањата против Ковид-19

Макфакс | 1 час


Демонстрантите во Индија го каменуваа безбедносниот камп

Макфакс | 1 час


Португалскиот претседател го распушти парламентот, избори на 30 јануари

Макфакс | 2 часа


ФИТР со демант на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс | 2 часа


Шкендија се намачи со Пелистер, „нула“ и црвени картони во Струмица

Макфакс | 2 часа


Димитриевски одличен во 100. меч за Рајо, три поени против Еспањол

Макфакс | 2 часа


Заев прифати меѓународна истрага за случаите „Монструм“, „Диво Насеље“ и Алмир Алиу

Макфакс | 2 часа


(Видео) Заев: Сега со Филипче ќе имаме повеќе време за дружење и возење мотори

Макфакс | 3 часа


Влаховиќ со својот 13. гол, Фиорентина со победа кај Болоња

Макфакс | 3 часа


Димитров: Македонската приказна е надеж за европскиот проект на Балканот, нашиот (не)успех ќе биде (не)успех и за ЕУ

Макфакс | 3 часа


(Видео) Алтернатива доби две министерства и министер без ресор, Гаши и Заев најавија стабилно мнозинство

Макфакс | 3 часа


Акциска контрола во угостителски објекти на подрачјето на Битола

Макфакс | 4 часа


Десет починати и 276 новозаразени со Ковид-19

Макфакс | 4 часа


Бектеши- Почивалшек: Голем потенцијал за зголемување на билатералната соработка, инвестициите и туризмот

Макфакс | 4 часа


(Видео) Стоилковски: 12 дена нема одговори за автобусот на смртта

Макфакс | 4 часа


(Видео) Арсовски: ФИТР испумпува пари и ги доделува на луѓе блиски до СДСМ

Макфакс | 4 часа


Во Австралија одобрена вакцината на „Фајзер“ за деца

Макфакс | 5 часа


Тод контра Хамилтон: Моторспортот не треба да е место за политика

Макфакс | 5 часа


(Видео) Георгиевски: Се формира Интервентен фонд за земјоделство, дополнителни 250 милиони денари за земјоделците

Макфакс | 5 часа


Рангник ги „спушти“ фановите на Јунајтед на земја: Не сме ниту блиску до најдобрите тимови

Макфакс | 5 часа


Утре и задутре врнежи од дожд и снег

Макфакс | 5 часа


179 санкции за возење под дејство на алкохол

Макфакс | 6 часа


Инцидент над Црното море – Руски авион морал да го промени курсот за да избегне судир со авион на НАТО

Макфакс | 6 часа


(Видео) Поројни врнежи од дожд во Хрватска, поплавени улици и патишта

Макфакс | 6 часа


Петмина повредени во судир на автомобил и трактор на патот Битола-Ресен

Макфакс | 6 часа


Приведени двајца Срби, кои биле фатени како превезуваат мигранти

Макфакс | 7 часа


Лајпциг го отпуштија Марч по лошиот старт на сезоната

Макфакс | 7 часа


Научниците со нови сознанија: Омикронот можеби презел дел од генот на вирусот на настинката

Макфакс | 7 часа


МВР со апел: Граѓаните да не користат петарди, казните се од 200 до 500 евра

Макфакс | 7 часа


Луда местенка во Колумбија – се тргаа од пред голот за ривалите да дадат гол

Макфакс | 8 часа


Си-Ен-Ен го отпушти најпознатиот водител Крис Куомо, брат на поранешниот гувернер на Њујорк

Макфакс | 8 часа


Вечер на спектакуларни УФЦ нокаути: Хил го „заспа“ Крут за 48 секунди, Физиев со луд удар!

Макфакс | 8 часа


Земјотрес од 6,2 степени ја погоди Индонезија

Макфакс | 8 часа


СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ со враќањето на Ставрески докажа дека не се поместени ниту милиметар од режимската матрица

Макфакс | 8 часа


144 санкционирани возачи во Скопје, 39 за брзо возење

Макфакс | 8 часа


Италијанец се обидел да се вакцинира со лажна рака

Макфакс | 8 часа


Како Златан сфатил дека Манчестер јунајтед се клуб со „мал менталитет“

Макфакс | 9 часа


Сан Антонио ја сопре победничката серија на Вориорс

Макфакс | 9 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот

Макфакс | 9 часа


Словенечкиот вицепремиер Здравко Почивалшек во официјална посета на Македонија

Макфакс | 9 часа


Наутро магловито, попладне променливо облачно

Макфакс | 10 часа


Лука Јовиќ проработе, со гол и асистенција донесе триумф за Реал

Макфакс | 18 часа


Аталанта го освои Неапол и се впушти во борба за Скудетото

Макфакс | 19 часа


Уапсен православен свештеник во Атина, го нарече папата неверник

Макфакс | 20 часа


Сити триумфираше кај Вотфорд и се качи на врвот на табелата во ПЛ

Макфакс | 20 часа


(Видео) Алтернатива влегува во Владата

Макфакс | 21 часа


Баерн славеше во Дортмунд и се одлепи на табелата во Бундеслигата

Макфакс | 21 часа


Мајорка среде Мадрид го сруши шампионот Атлетико

Макфакс | 21 часа


(Видео) Автобус слета во река во Кенија, над 20 загинати

Макфакс | 21 часа


Интер ја скроти „волчицата“ за едно полувреме, Чалханоглу погоди од корнер

Макфакс | 21 часа


Во Романија откриени први случаи на омикрон кај две лица кои се вратиле од Јужна Африка

Макфакс | 21 часа


(Видео) Полицаец за малку ќе беше прегазен од пикап додека на автопат помагаше на друго возило

Макфакс | 21 часа


Прв сомнителен случај на омикрон во Црна Гора

Макфакс | 22 часа


И со Чави не им оди – Барса распродава бодови

Макфакс | 23 часа


Илон Маск ја продаде и последната куќа, сега нема свој дом

Макфакс | 23 часа


Ливерпул го слават Ориги, ги реши „волците“ во 94. – конечно триумф и за Њукасл

Макфакс | 23 часа


Путин и Бајден во вторник ќе разговараат за Украина

Макфакс | 23 часа