Vreme.mk - Дознај на Време.
 
А1он

Во Струмица протест против ковид мерките

А1он | 24 минути


Скендер Реџепи се повлекува од позицијата координатор на Алијанса и Алтернатива

А1он | 56 минути


Листата на производи со „замрзнати“ цени може да се прошири

А1он | 1 час


Распуштен португалскиот Парламент, предвремени избори на 30 јануари 2022 година

А1он | 1 час


Габриел Ескобар доаѓа во Скопје

А1он | 1 час


Ако има потреба ќе се прошири листата на производи со „замрзнати“ цени

А1он | 2 часа


Заев: Сега е најпозитивен период да се најде решение со Бугарија и не треба да се пропушти

А1он | 2 часа


Има стабилно мнозинство и стабилна Влада, не се потребни предвремени избори порачаа Заев и Гаши

А1он | 2 часа


Заев: Има стабилно парламентарно мнозинство и стабилна Влада, не се потребни предвремени избори

А1он | 2 часа


Во лавина во Австрија загинаа тројца скијачи

А1он | 2 часа


Нападната американска воена база во Сирија

А1он | 3 часа


Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Алтернатива наместо да стане коректор, станува партнер на криминалната дружина

А1он | 3 часа


Со потписи на пратеници и градоначалници доставена кандидатурата на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

А1он | 3 часа


Алтернатива добива три министерски места меѓу кои и Здравство, за влезот во Владата и следуваат и повеќе директорски места

А1он | 3 часа


276 нови случаи на Ковид-19, вкупно 10 починати

А1он | 3 часа


СДСМ: Се формира Интервентен фонд за земјоделство, дополнителни 250 милиони денари за земјоделците

А1он | 5 часа


Петмина загинати во Мјанмар откако воено возило удри во демонстранти

А1он | 5 часа


Ковид-лабораториите во Здравствениот дом во Ниш престануваат со работа поради недостиг на реагенси

А1он | 5 часа


Затвор за производство и трговија, за пукање петари парични казни предупредува МВР

А1он | 6 часа


ВИДЕО: Потоп во Сплит, силните дождови затворија дел од патиштата во Далмација

А1он | 6 часа


Во Тетово ноќеска фатени 29 пијани возачи

А1он | 7 часа


Мексиканската војска заплени 1,6 тони кокаин

А1он | 7 часа


ВМРО-ДПМНЕ: Владата задоцни со замрзнувањето на цените

А1он | 7 часа


(ВИДЕО) Детали за трагедијата кај Берлин: Убиено цело семејство, најмалото дете имало четири години

А1он | 8 часа


Истражување: Блага до умерена форма на ковид кај трудниците не влијае на мозокот на детето

А1он | 8 часа


Индиските сили по грешка убиле неколку цивили

А1он | 8 часа


ВИДЕО: Расте бројот на жртвите од ерупцијата на вулканот на Јава

А1он | 9 часа


Во земјава има нешто повеќе од 6.000 активни случаи на Ковид-19

А1он | 9 часа


Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

А1он | 9 часа


Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

А1он | 9 часа


ВИДЕО: Сомнеж за атентат, бомба поставена во возило во придружбата на Ердоган

А1он | 19 часа


ВИДЕО: Сомнеж за обид за атентат, бомба поставена во возило во придружбата на Ердоган

А1он | 19 часа


Омикрон идентификуван и во Црна Гора

А1он | 20 часа


Алтернатива влегува во Владата, парламентарното мнозинство се зголеми за четири пратеници

А1он | 20 часа


Алтернатива влезе во Влада, парламентарното мнозинство се зголеми за четири пратеници

А1он | 20 часа


Путин и Бајден во вторник на видео-состанок за Украина

А1он | 22 часа


ВИДЕО: Инциденти и апсења на протестите против ковид рестрикциите во Виена

А1он | 23 часа


Русија избори финале против Хрватска во Дејвис купот

А1он | 23 часа


ВИДЕО: Србија беше блокирана неколку часа, инциденти на протестите

А1он | 23 часа


ВИДЕО: Масовни протести и блокади во Белград и низ Србија

А1он | 23 часа


Девојка од Скопје силувана од пријател на поранешното момче

А1он | 23 часа


342 нови случаи на Ковид-19, седум починати

А1он | 1 ден


355 нови случаи на Ковид-19 и вкупно 15 починати

А1он | 1 ден


Таравари нема да му се извини на Заев: Слободно нека ме тужи

А1он | 1 ден


ПМФЛ: Работнички и Ренова ремизираа без голови

А1он | 1 ден


Две лица тешко повредени во сообраќајка во Штип

А1он | 1 ден


342 нови случаи на Ковид-19, седум починати

А1он | 1 ден


ВИДЕО: Силна ерупција на вулкан на островот Јава

А1он | 1 ден


Прифатени три, од четирите кандидатури за претседател на СДСМ

А1он | 1 ден


Отворен реконструираниот спортски комплекс „Марко Божиновски“ во општина Аеродром

А1он | 1 ден


Најмалку 30 луѓе загинаа при напад во Мали

А1он | 1 ден


Петровска: Враќањето на Ставрески е доказ дека ВМРО-ДПМНЕ не е поместена од режимската матрица

А1он | 1 ден


Петков: Бугарија треба да го преиспита пристапот кон Македонија на конструктивен начин

А1он | 1 ден


Мицкоски: Замрзнувањето на основните прехранбени продукти можеби ќе го ублажи, но никако не може да го стопира бранот на инфлација

А1он | 1 ден


Русија негира дека подготвува инвазија на Украина

А1он | 1 ден


Луѓето во светот масовно даваат откази

А1он | 1 ден


Фестивал на италијанската храна на плоштадот „Македонија“

А1он | 1 ден


Владата го утврди дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година, се враќа на усвојување во Собранието

А1он | 1 ден


Омикрон стигна и во Хрватска

А1он | 1 ден


Замрзнати цените на основните прехрамбени производи

А1он | 1 ден


Панама: Членовите на сектата кои убија шест деца и една трудница се осудени на по 50 години затвор

А1он | 1 ден


Замрзнати цените на основите прехрамбени производи

А1он | 1 ден


Блокади и протести во повеќе од 50 градови во Србија

А1он | 1 ден


Почина последниот член на шампионската генерација на Германија од 1954

А1он | 1 ден


Прегазен велосипедист во Скопје, починал на местото на несреќата

А1он | 1 ден


Три претстави денеска на МОТ

А1он | 1 ден


Арсовски: ФИТР да ги поддржи стопанството и младите научници иноватори, а не да дава грант од 2.400.000 денари за рецепт за пица што го има на Гугл

А1он | 1 ден


Русија подготвува офанзива на Украина со околу 175.000 војници предупредуваат американски разузнавачи

А1он | 1 ден


НБА: Голден Стејт ја прекина победничката серија на Феникс

А1он | 1 ден


„Вашингтон пост“: Русија подготвува офанзива врз Украина со околу 175.000 војници

А1он | 1 ден