Vreme.mk - Дознај на Време.
 
Вечер

Туфегџиќ за Бојан Маричиќ и за СИЛОГИЗМОТ

Вечер | 1 час


Чао Дебрецен: Ракометарите се спакуваа – после полноќ летаат за Скопје (ФОТО)

Вечер | 1 час


Кауција од 30 милиони евра за поранешниот украински претседател Порошенко

Вечер | 1 час


Британка мислела дека двете деца и починале, на суд дознала дека ги убил партнерот

Вечер | 1 час


Турција го менува името, потврди Ердоган

Вечер | 1 час


Поранешниот претседател се врати во Украина, му бараат 30 милиони евра кауција

Вечер | 2 часа


Во оваа земја невиден скок на инфлација од 359 проценти

Вечер | 2 часа


Стручен коментатор – Ристо Магдинчев: Мора да се работи на психологијата кај овие момци!

Вечер | 2 часа


Мицкоски: Димитров нема кредибилитет, тој со Заев ги донесе велепредаствата на оваа држава

Вечер | 2 часа


Британски министер: Ќе ја снабдиме Украина со оружје за да се брани од Русија

Вечер | 2 часа


Четириесеттина мигранти се удавиле близу Мароко

Вечер | 2 часа


Стартот на второто полугодие е одложен, наставата започнува на 1 февруари

Вечер | 2 часа


Во пештера налетал на мечка во зимски сон: Срцето ми застана (ВИДЕО)

Вечер | 2 часа


Франција ја победи Србија и ја прати дома!

Вечер | 2 часа


Британија упорна да ја вооружува Украина

Вечер | 2 часа


Талевски: Ова е шлаканица, се беше во наши раце, а ништо не искористивме

Вечер | 2 часа


ДЕСЕТКА ЗА „ФАЛАНГАТА“ – Капа доле за сите во „Феникс“ Арена (ВИДЕО+ФОТО)

Вечер | 2 часа


Скијање во Банско

Вечер | 3 часа


Митев по дебито: Овој тим има потенцијал, во иднина ќе го покажеме тоа!

Вечер | 3 часа


Четворица, од кои три жени се кандидирани за нов претседател на Европскиот парламент

Вечер | 3 часа


На Јапонец му плаќаат за да не работи: Одлично ми оди , имам три термини дневно! (ВИДЕО)

Вечер | 3 часа


Мицкоски: Еве Бугарија барем една пресуда од Европскиот суд за човекови права да испочитуваат за правата на Македонците во Бугарија

Вечер | 3 часа


Никола Митревски: Никој во светот нема ваква публика!

Вечер | 3 часа


Миркуловски: Оваа сезона е последна, но ќе бидам тука за Македонија за баражите за СП

Вечер | 3 часа


Лазаров: Се трудевме колку што можевме, но Данска е вистинска машина

Вечер | 3 часа


Мартин Попов, шеф на Кабинетот на Ковачевски

Вечер | 3 часа


Најголем број новозаразени во Кина во последните две години

Вечер | 3 часа


Мартин Велковски: Повредата на Кузмановски ја поремети нашата игра!

Вечер | 3 часа


Мицкоски: Петков е добро да каже кој го кренал Илинденското востание и дали Гоце смета како нас дека е Македонец

Вечер | 3 часа


Македонија со убедлив пораз од Данска се збогува од ЕП (ФОТО)

Вечер | 3 часа


И браќата Бабунски со поддршка за Македонија во “Феникс“ Арената!

Вечер | 3 часа


ФМП загуби од Макаби и го впиша шестиот пораз во БИБЛ

Вечер | 3 часа


На Владата и тргна: За еден ден две седници

Вечер | 3 часа


Петков: Никој не го оспорува вашето идентитетско право

Вечер | 4 часа


Германска шефица на дипломатијата: Русија ќе ја плати цената, ако тргне на Украина

Вечер | 4 часа


Мицкоски: Да чуеме од Петков чиј е Гоце Делчев и кој го кренал Илинденското востание

Вечер | 4 часа


Штркот пак ќе ги посети Диме и Сара Мејс! Пејачката на Фејсбук откри дека доаѓа БЕБЕ БРОЈ 2!

Вечер | 4 часа


(ВО ЖИВО) Гостување на Христијан Мицкоски на ТВ 24

Вечер | 4 часа


Мицкоски: Очекувам Маричиќ да го советува Петков по истиот принцип да не се меша за правата на малцинствата во Македонија

Вечер | 4 часа


ПОЛУВРЕМЕ: Македонија – Данска (11-15)

Вечер | 4 часа


Најмалку 20 загинати во земјотрес во западен Авганистан

Вечер | 4 часа


Кандидат за претседател на Франција ги нарече мигрантите убијци и силувачи и доби казна

Вечер | 4 часа


Штета: Филип Кузмановски се повреди!

Вечер | 4 часа


Меџити: Моите забелешки за Груби и Османи се непроменети

Вечер | 4 часа


ПУ, ПУ НЕ ВАЖИ! Бугарија се премисли, еве како ќе се влегува во земјата

Вечер | 5 часа


ЌЕРКАТА НА АРКАН РАСПАЛИ ПО ЦЕЦА: Со неа не може да се разговара, Жељко не беше само нејзин маж туку и наш ТАТКО!

Вечер | 5 часа


Неверојатен фосил е откриен во Кина, би можел да биде решение за мистеријата на Дарвин

Вечер | 5 часа


Неверојатен фосил е откриен во Кина, би можел да биде решение за мистеријата на Дарвин

Вечер | 5 часа


Климе Стоилов и Марко Миркуловски заштитен знак на македонската „Фаланга“ (ФОТО)

Вечер | 5 часа


Стојаноски: Со владата управува ДУИ, СДСМ се тука само да пополнат место

Вечер | 5 часа


Русија и Белорусија во февруари ќе одржат заеднички воени вежби

Вечер | 5 часа


Расте бројот на заразени со Ковид во Кичево

Вечер | 5 часа


Десетте најбогати луѓе на светот, за време на пандемијата двојно се збогатиле

Вечер | 5 часа


Бугарскиот премиер ќе се сретне и со Мицкоски и Ахмети

Вечер | 5 часа


Силен земјотрес го погоди Авганистан, најмалку 20 загинати (ВИДЕО)

Вечер | 5 часа


Вечерва е ПОЛНА МЕСЕЧИНА и најголемо внимание ќе има врз овие четири знака

Вечер | 5 часа


Шинед О`Конор во розева тренерка на погребот на 17- годишниот син,во сандакот му ставила цигари

Вечер | 5 часа


Црна Гора преку Словенија за историја – оди во Будимпешта

Вечер | 5 часа


„Фуриозната“ Шпанија ја “среди“ и БиХ!

Вечер | 5 часа


Холивудски ѕвезди како манекени се прошетаа по модната писта во Милано (ФОТО)

Вечер | 5 часа


Владата ги определи вицепремиерите и нивните должности

Вечер | 5 часа


Ништо од петицијата: Лазаров останува само селектор, со една измена против Данска

Вечер | 5 часа


Стојаноски: Со владата управува ДУИ, СДСМ се тука само да пополнат место, Ковачевски е пиун на Заев

Вечер | 6 часа


Фејсбук ја блокира страницата на руската делегација во Виена, Москва со остар одговор

Вечер | 6 часа


Исчезна Британка по цунамито на Тонга, заедно со нејзините кучиња

Вечер | 6 часа


Фон дер Лајен до Ковачевски: Со нетрпение очекувам да работам со вашата Влада

Вечер | 6 часа


Вечерва ќе дали и кога учениците се враќаат во клупите?!

Вечер | 6 часа


Тврдоглавоста на Новак ќе го чини милиони: Спонзорите најавуваат повлекување!

Вечер | 6 часа


Без шеќер, брашно и масло: ЧОКОЛАДЕН колач кој се прави експресно и лесно

Вечер | 6 часа


Дебрецен да го напуштиме достоинствено: Момци храбро и борбено против Данска

Вечер | 6 часа