Vreme.mk - Дознај на Време.

Следните денови студени утра, а преку ден променливо облачно

Макфакс | 4 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Бизнис вести | 4 дена


Еве каде утрово беа изберени минусни температури

Бизнис вести | 3 дена


До сабота ЛОШО ВРЕМЕ, после пак СОНЦЕ

Весник | 3 дена


Утрово КАМЕН ЛАДНО на Шапка и во Лазарополе

Весник | 3 дена


Облечете се топло! Студено и променливо облачно време, утринските температури под просекот

Весник | 3 дена


Конечно најава за пораст на температурите: ДО ПЕТОК КАМЕН ЛАДНО

Весник | 4 дена


Понесте си чадор! Времето денеска облачно, можен е и дожд

Весник | 4 дена


Утрово КАМЕН ЛАДНО на Шапка и во Лазарополе

Вечер | 3 дена


Понесте си чадор! Времето денеска облачно, можен е и дожд

Вечер | 4 дена


Облечете се топло! Студено и променливо облачно време, утринските температури под просекот

Вечер | 3 дена


Конечно најава за пораст на температурите: ДО ПЕТОК КАМЕН ЛАДНО

Вечер | 4 дена


До сабота ЛОШО ВРЕМЕ, после пак СОНЦЕ

Вечер | 3 дена


Студено утро, преку денот променливо облачно, утре дожд

Макфакс | 3 дена


Променливо облачно време со температура до 21 степен

Макфакс | 4 дена


Променливо облачно со сончеви периоди и студено наутро – Временска прогноза за 23.9.2022

Телма | 3 дена


Променливо облачно со сончеви периоди – Временска прогноза за 22.9.2022

Телма | 4 дена


Умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

Сител | 3 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Сител | 4 дена


Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Сител | 3 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Сител | 4 дена


Умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

Канал 5 | 3 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Канал 5 | 4 дена


Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Канал 5 | 3 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Канал 5 | 4 дена


Викендов студени утра, од вторник пороен дожд и грмежи

Курир | 2 дена


Студени утра, дожд па повисоки температури: Еве какво ќе биде времето до вторник (Фото)

Курир | 4 дена


ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Променливо облачно и уште постудено

Слободен Печат | 3 дена


ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Наутро сонце и облаци, попладне повремен дожд

Слободен Печат | 4 дена


Од сабота се очекува пораст на дневната температура

Слободен Печат | 4 дена


Минусни температури утрово на Попова Шапка и Лазарополе

Слободен Печат | 3 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Опсервер | 4 дена


Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Опсервер | 3 дена


Променливо облачно со сончеви периоди

Опсервер | 4 дена


Претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Опсервер | 3 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Опсервер | 4 дена


Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Опсервер | 3 дена


Утринава измерени минусни температури во Македонија

Нетпрес | 3 дена


Променливо облачно со сончеви периоди, наредните денови со студени утра

Нетпрес | 4 дена


Променливо облачно со сончеви периоди

Нетпрес | 3 дена


Во петок големо разочарување, од сабота пресврт на времето – УХМР со детали за во следните денови, доаѓаат уште постудени утра

Курир | 4 дена


Утринава измерени минусни температури во Македонија, еве на кои места е најстудено

Курир | 3 дена


Студено и променливо облачно време, утрински температури под просекот во следните денови

Курир | 3 дена


Студени утра и дожд, од сабота пораст на дневната температура

Курир | 3 дена


Променливо облачно со сончеви периоди, наредните денови со студени утра

Курир | 4 дена


Променливо облачно, температури до 21°C

Кајгана | 3 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Кајгана | 4 дена


Времето денеска, умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

Алсат-М | 3 дена


Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

Алсат-М | 4 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Алсат-М | 4 дена


Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Макпрес | 2 дена


Променливо облачно со сончеви периоди

Макпрес | 2 дена


Претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Макпрес | 3 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Макпрес | 4 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Макпрес | 4 дена


Следните денови студени утра, а преку ден променливо облачно

Точка | 4 дена


Променливо облачно време со температура до 21 степен

Точка | 4 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Скопје Инфо | 4 дена


Претпладне облачно и ветровито, попладне дожд

Скопје Инфо | 4 дена


Наутро студено, попладне променливо облачно и ветровито

Скопје Инфо | 3 дена


Време: Викендов се враќаме на 30 степени

Прес 24 | 3 дена


Време: Денеска посвежо - подгответе се и за дожд

Прес 24 | 4 дена


Викендов студени утра, од вторник пороен дожд и грмежи

Прес 24 | 2 дена


УХМР најавува пресврт од сабота - какво време не чека за викендот

Прес 24 | 4 дена


УХМР најавува пресврт од сабота

Прес 24 | 3 дена


Наутро температури од 1 степен - попладне следуваат сончеви периоди

Прес 24 | 4 дена


Македонија утрово во минус: Ова се најстудените градови

Прес 24 | 3 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Независен | 4 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

Независен | 4 дена


Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Независен | 3 дена


Претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Бриф | 3 дена


ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Изутрина студено, претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Денешен | 3 дена


ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со сончеви периоди и утринска температура до 1 степен, највисока до 22 степена, слично и за викендот

Денешен | 2 дена


Во наредните денови студени утра

Мкд.мк | 3 дена


Претпладне облачно, попладне локален дожд

Мкд.мк | 4 дена


Oблачно и потопло

Мкд.мк | 3 дена


Мразот стегна утрово на високите места

Мкд.мк | 3 дена


Студени утра, од сабота во пораст дневната температура

Бриф | 4 дена


Студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

Бриф | 3 дена


Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Бриф | 3 дена


Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

Република | 3 дена


Денеска ќе биде облачно со ветер

Република | 3 дена


Денеска ќе биде облачно, можен е и дожд

Република | 4 дена


Метео: Променливо облачно претпладне, повремен локален дожд попладне, температурите до 21 степен

НоваТВ | 4 дена


КРАЈОТ НА ЛЕТОТО КАКО ВО ЗИМА: Утрово на Попова Шапка и во Лазарополе минис еден степен, а во Берово се спушти до нулата

Денешен | 3 дена


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

За Се | 3 дена


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

За Се | 4 дена


Деновиве студени утра и локален дожд, од сабота пораст на дневната температура

еМагазин | 3 дена


Од сабота во пораст дневната температура

еМагазин | 4 дена


Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

еМагазин | 3 дена


Џабе ги вадевте зимските јакни: Викендов повторно 30 степени

Маркукуле | 3 дена


Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд

Лидер | 4 дена


Умерено до значително облачно, со ветер од северен правец

24 Инфо | 3 дена


Претпладне променливо облачно, попладне повремен локален дожд

24 Инфо | 4 дена


Минусни температури на Попова Шапка и Лазарополе

24 Инфо | 3 дена