Vreme.mk - Дознај на Време.

РК Вардар: Ги исплативме речиси сите долгови, а ЕХФ не исфрли од ЛШ

Топ Спорт | 8 дена


ЕХФ дефинитивно го исфрли РК Вардар од Лигата на шампионите

Топ Спорт | 9 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Репортер | 9 дена


ЕХФ дефинитивно го исфрли РК Вардар од Лигата на шампионите

Макфакс | 9 дена


Стигна потврда од ЕХФ: РК Вардар останува без ЛШ

off.net | 9 дена


Михајло Михајловски го преземал Вардар со долгови спрема играчите од 2,5 милиони евра

off.net | 8 дена


Фанови на СД Вардар: Самсоненко ни остави две титули во ЛШ и пласман во ЛЕ во фудбал, но ги запусти двата клуба долгорочно

off.net | 8 дена


Михајловски: Вардар не може во ЛШ поради ненавремено подмирување на обврските

Слободен Печат | 8 дена


Лоша вест од ЕХФ: Нема Лига на шампиони за Вардар

Слободен Печат | 9 дена


РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Опсервер | 8 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Опсервер | 9 дена


Од РК Вардар тврдат дека понудиле банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифатило

Нетпрес | 8 дена


ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во Лигата на шампионите

Нетпрес | 9 дена


РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати

Курир | 8 дена


РФМ со официјално писмо до ЕХФ, во обид за помош на Вардар 1961

Курир | 10 дена


Официјално: ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Курир | 9 дена


Вардар исфрлен од ЛШ поради неисполнети финансиски обврски

Кајгана | 9 дена


РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Кајгана | 8 дена


РК Вардар со соопштение: Вардар бил и ќе биде бренд, заслужува поддршка кога му е најпотребно

Екипа | 8 дена


ЕХФ потврди: Вардар останува без ЛШ

Екипа | 9 дена


ЕХФ: Вардар 1961 исфрлен од Лигата на шампионите поради неплаќање на обврските

Алсат-М | 9 дена


РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Макпрес | 8 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Макпрес | 9 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Инфо | 9 дена


РК Вардар: Ги исплативме речиси сите долгови, а ЕХФ не исфрли од ЛШ

Инфо | 8 дена


РФМ испрати писмо до ЕХФ, во обид Вардар и во новата сезона да биде дел од ЛШ

Спорт Клуб | 10 дена


„Вината за пропаста на РК Вардар е кај Самсоненко и кај државата!“

Спорт 1 | 9 дена


ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во ЛШ!

Точка | 9 дена


Вардар објави соопштение по исклучувањето од ЛШ

Супер спорт | 8 дена


Вардар дефинитивно без место во Лигата на шампионите следната сезона

Спорт Клуб | 9 дена


Михајло Михајловски: Следните чекори на Вардар ќе ги обелодениме во понеделник

Спорт Клуб | 8 дена


ЕХФ ја потврди одлуката: Вардар избркан од ЛШ поради долговите на стариот газда!

Спорт 1 | 9 дена


Вардар: Последниве две години плативме 2,3 милиони евра и пак нѐ избркаа од ЛШ!

Спорт 1 | 8 дена


РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Независен | 8 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Независен | 9 дена


Вардар излезе со реакција како клуб по официјалното исфрлање од ЛШ

Дерби | 8 дена


Вардар излезе со официјална реакција како клуб по официјалното исфрлање од ЛШ

Дерби | 8 дена


ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во ЛШ!

Дерби | 9 дена


Вардар: Во изминатите две години вративме долг од 2,3 милиони евра

Мкд.мк | 8 дена


ЕХФ потврди: Вардар нема да игра во Лигата на шампиони!

Мкд.мк | 9 дена


РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и не исклучи од ЛШ

Бриф | 8 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Бриф | 9 дена


РК Вардар: Понудивме банкарска гаранција, но ЕХФ не ја прифати и нѐ исклучи од ЛШ

Република | 8 дена


ЕХФ го избрка Вардар од Лигата на шампионите!

Република | 9 дена


РК ВАРДАР: Понудивме банкарска гаранција, но Европската ракометна федерација не ја прифати и не исклучи од Лигата на шампионите

Денешен | 8 дена


РК Вардар: Немаме тужба од никого, ќе останеме број еден спортски бренд!

Спортмедиа | 8 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

Лидер | 9 дена


Ракометниот гигант исфрлен од ЛП. Наместо Вардар влегува хрватскиот шампион?

Екран | 9 дена


ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

24 Инфо | 9 дена


Вардар понуди банкарска гаранција ЕХФ не ја прифати и го исклучи од ЛШ

24 Инфо | 8 дена


Потврда од ЕХФ: Вардар нема да игра во Лигата на шампионите!

Спортски | 9 дена