Vreme.mk - Дознај на Време.

Бориславова за МИА: Бугарија ја поддржува европската иднина на Северна Македонија и Албанија

Бизнис вести | 9 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на С. Македонија и Албанија

Весник | 9 дена


Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за С. Македонија

Весник | 9 дена


Борисов: Францускиот предлог е НАЈДОБРАТА РАМКА ЗА МАКЕДОНИЈА, подобро не може

Весник | 9 дена


Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за С. Македонија

Вечер | 9 дена


Борисов: Францускиот предлог е НАЈДОБРАТА РАМКА ЗА МАКЕДОНИЈА, подобро не може

Вечер | 9 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на С. Македонија и Албанија

Вечер | 9 дена


Вархељ: Му благодариме на Борисов за историската одлука за Европа и за Северна Македонија

Макфакс | 9 дена


Борисов: Кукавичкиот премиер ќе има поддршка од 59 пратеници од ГЕРБ, даваме зелено светло за Северна Македонија и за Албанија

Макфакс | 10 дена


Борисов: Ако ја срушиме Владата на Северна Македонија, тогаш Петков му е сојузник на Путин на Балканот

Макфакс | 8 дена


ВИДЕО: Кукавицата и лажго Петков ќе има поддршка од 59 пратеници на ГЕРБ за францускиот предлог, најави Бојко Борисов

А1он | 10 дена


Бугарското собрание ќе гласа за доверба на Владата на Петков

Канал 5 | 9 дена


Партијата на Борисов ќе го поддржи францускиот предлог за Северна Македонија

Телма | 9 дена


Вархеји ја поздрави одлуката на ГЕРБ да го поддржи „францускиот предлог“ за деблокада на евроинтеграциите на Скопје

Сител | 9 дена


Одложена седницата на Комисија за надворешни работи на бугарското Собрание посветена на „францускиот предлог“

Сител | 9 дена


Бориславова за МИА: Бугарија ја поддржува европската иднина на Северна Македонија и Албанија

Сител | 9 дена


Вархеји ја поздрави одлуката на ГЕРБ да го поддржи „францускиот предлог"

Канал 5 | 9 дена


Бугарското собрание ќе гласа за доверба на Владата, ГЕРБ даде поддршка за „францускиот предлог“

Канал 5 | 9 дена


Бугарското собрание ќе гласа за доверба на Владата, ГЕРБ даде поддршка за „францускио предлог“

Канал 5 | 9 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на Македонија и Албанија

Канал 5 | 9 дена


Бојко Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог" за Македонија

Канал 5 | 9 дена


Бучковски: Борисов го поддржа францускиот предлог и покажа лидерство и пријателство кон Македонија

Слободен Печат | 9 дена


Бучковски: Борисов демонстрира лидерство и пријателство кон Македонија

Курир | 9 дена


Бучковски: Изјавата на Бојко Борисов е лидерски потег

Нетпрес | 9 дена


Вархеји му се заблагодари на Борисов за поддршката на францускиот предлог: Донесовте историска одлука

Слободен Печат | 9 дена


Борисов: ГЕРБ дава зелено светло за Македонија и Албанија

Слободен Печат | 10 дена


Борисов до Петков: Стави го францускиот предлог уште денеска на пленарна седница да го изгласаме

Слободен Печат | 8 дена


Има три идеи за нацрт-одлука по францускиот предлог, тврди лидерот на Демократска Бугарија

Нова Македонија | 8 дена


ВАРХЕЈИ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА БОРИСОВ ШТО ДАВА ПОДДРШКА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Сакам да кажам | 9 дена


Вархеји ја поздрави одлуката на ГЕРБ да го поддржи „францускиот предлог“ за деблокада на евроинтеграциите на Скопје

Опсервер | 9 дена


Христо Иванов: Има три идеи за нацрт-одлука по францускиот предлог

Опсервер | 8 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на Македонија и Албанија

Опсервер | 9 дена


Бојко Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за Македонија

Опсервер | 9 дена


Одложена седницата на Комисија за надворешни работи бугарското Собрание посветена на „францускиот предлог“

Опсервер | 9 дена


Одложена е седницата во бугарското Собрание за францускиот предлог

Нетпрес | 9 дена


ГЕРБ ќе го поддржат предлогот на Макрон, за Борисов ова е најдобрата рамка, не може да биде подобра

Нетпрес | 9 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на Македонија и Албанија

Нетпрес | 9 дена


ЗАХАРИЕВА КАЖА „СТОП“ Одложена е седницата во бугарското Собрание за францускиот предлог

Курир | 9 дена


Бојко Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за Северна Македонија

Кајгана | 9 дена


„Дневник“: Кабинетот на Петков го отфрли условот на Борисов францускиот предлог прво да помине во владата, а потоа да оди во собранието

Алсат-М | 9 дена


Борисов: ГЕРБ дава „зелено светло“ за С Македонија и Албанија

Алсат-М | 9 дена


Борисов: Ако ја бутнеме и владата во Скопје, значи Петков е сојузникот на Путин на Балканот

Алсат-М | 8 дена


Францускиот предлог прифатлив за Бојко Борисов: Најдоброто што може да го добие Бугарија

Алфа | 9 дена


Македонија ќе си почека: Бугарското Собрание нема да расправа за францускиот предлог без став на Владата, Петков одбива да даде предлог – одлука

Алфа | 9 дена


Вархеји смета дека „историската“ одлука на Борисов го придвижува патот кон Европа

DW | 9 дена


Христо Иванов: Има три идеи за нацрт-одлука по францускиот предлог

Макпрес | 8 дена


Комисија за надворешни работи на Бугарија ја одложи седницата за „францускиот предлог“

Макпрес | 9 дена


Вархеји ја поздрави одлуката на ГЕРБ да го поддржи „францускиот предлог“ за деблокада на евроинтеграциите на Скопје

Макпрес | 9 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на Македонија и Албанија

Макпрес | 9 дена


Бојко Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за Македонија, вели дека тој е најдобар за Софија

Макпрес | 9 дена


Вархеји: Му благодариме на Борисов за историската одлука за Европа и за Северна Македонија

Инфо | 9 дена


Борисов: Кукавичкиот премиер ќе има поддршка од 59 пратеници од ГЕРБ, даваме зелено светло за С. Македонија и Албанија

Инфо | 9 дена


Бојко Борисов: Францускиот предлог е најдобар, Петков да не стравува

Фактор | 10 дена


Вархеји: Му благодариме на Борисов за историската одлука за Европа и за Северна Македонија

Точка | 9 дена


(Видео) Борисов: Кукавичкиот премиер ќе има поддршка од 59 пратеници од ГЕРБ, даваме зелено светло за С. Македонија и Албанија

Точка | 9 дена


Борисов: Кукавичкиот премиер ќе има поддршка од 59 пратеници од ГЕРБ, даваме зелено светло за С. Македонија и Албанија

Точка | 9 дена


Вархеји: Му благодариме на Борисов за историската одлука за Европа и за Северна Македонија

Прес 24 | 9 дена


Одложена седницата на Комисија за надворешни работи бугарското Собрание посветена на „францускиот предлог“

Прес 24 | 9 дена


Христо Иванов: Има три идеи за нацрт-одлука по францускиот предлог

Прес 24 | 8 дена


Бучковски: Борисов демонстрира лидерство и пријателство кон Македонија

Прес 24 | 9 дена


Борисов: „Францускиот предог“ е најдобар, кукавицата Петков нека не се плаши

Прес 24 | 10 дена


Борисов до Петков: Ако ја урнеме владата на Македонија, тогаш вие сте сојузник на Путин на Балканов

Прес 24 | 8 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на Северна Македонија и Албанија

Прес 24 | 9 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на Македонија и Албанија

Прес 24 | 9 дена


Комисијата за надворешни работи на бугарското Собрание ја одложи седницата посветена на „францускиот предлог“

365.mk | 9 дена


Вархеји му се заблагодари на Бојко Борисов за поддршката на францускиот предлог

365.mk | 9 дена


Бојко Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за Северна Македонија

365.mk | 9 дена


БУЧКОВСКИ ЗА БГНЕС: Бојко Борисов денеска направи лидерски потег со кој ја врати довербата во македонско-бугарското пријателство

Денешен | 9 дена


Бучковски за БГНЕС: Борисов демонстрира лидерство и пријателство кон Македонија

НоваТВ | 9 дена


Нема седница во Бугарија за францускиот предлог, Захариева бара прво Петков и Владата да се изјаснат

Денешен | 9 дена


За Радев и Борисов францускиот предлог е најдобар, ГЕРБ дава 59 пратенички гласови

Мкд.мк | 9 дена


Напнато во бугарскиот парламент, ГЕРБ дава зелено светло за европската иднина на Македонија и Албанија

Мкд.мк | 9 дена


Борисов демонстрираше лидерство и пријателство кон Македонија, вели Бучковски

Мкд.мк | 9 дена


Вархеји благодарен на Борисов за поддршката на францускиот предлог

Express | 9 дена


Петков ја отфрли понудата на Бојко Борисов

Express | 9 дена


Можен пресврт во Софија, Борисов моли ГЕРБ да дозволи преговори за Македонија

Express | 10 дена


Борисов му дава пратеници на Петков за да помине францускиот предлог

Express | 9 дена


Вархеји ја поздрави одлуката на ГЕРБ да го поддржи „францускиот предлог“ за деблокада на евроинтеграциите на Скопје

Бриф | 9 дена


Одложена седницата на Комисија за надворешни работи бугарското Собрание посветена на „францускиот предлог“

Бриф | 9 дена


Бориславова за МИА: Бугарија ја поддржува европската иднина на Северна Македонија и Албанија

Бриф | 9 дена


Бојко Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за Северна Македонија

Бриф | 9 дена


Вархеји: Благодарност до Борисов за историската одлука ГЕРБ да го прифати францускиот предлог за Македонија

Република | 9 дена


Иванов: Има три идеи за нацрт-одлука по францускиот предлог

Република | 8 дена


Бучковски за БГНЕС: Борисов демонстрира лидерство и пријателство кон Македонија

Република | 9 дена


Шефицата на кабинетот на Петков: Бугарија ја поддржува европската иднина на Македонија и Албанија

Република | 9 дена


Захариева кажа стоп: Одложена седницата во бугарското Собрание за „францускиот предлог“

Република | 9 дена


„Дневник“: Кабинетот на Петков го отфрли условот на Борисов францускиот предлог прво да помине во владата, а потоа да оди во собранието

Република | 9 дена


Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за Македонија

Република | 9 дена


Борисов до Петков: Кул сте, ставете го францускиот предлог во сала

Република | 8 дена


ЗАХАРИЕВА КАЖА „СТОП“ Одложена е седницата во бугарското Собрание за францускиот предлог

+Инфо | 9 дена


ГЕРБ ЌЕ ГО ПОДДРЖАТ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Ова е најдобрата рамка, не може да биде подобра

+Инфо | 10 дена


ДОНЕСОВТЕ ИСТОРИСКА ОДЛУКА Вархеји му заблагодари на Борисов што дава поддршка за францускиот предлог

+Инфо | 9 дена


Вархеји му рече „Мерси“ на Борисов што го поддржал францускиот предлог

НоваТВ | 9 дена


Одложена седницата на Комисија за надворешни работи на бугарското Собрание посветена на „францускиот предлог“

НоваТВ | 9 дена


Борисов: ГЕРБ дава зелено светло за Македонија и Албанија

НоваТВ | 9 дена


Борисов: Да го изгласаме францускиот предлог уште денеска, тоа е најдоброто за Бугарија и за Македонија

НоваТВ | 8 дена


БОРИСОВ: Се согласувам со Радев, францускиот предлог е најдобар за Бугарија, ГЕРБ со 59 гласа ќе го поддржи Петков за деблокада на РСМ во ЕУ

Денешен | 9 дена


Борисов го прифати францускиот предлог, Вархеји му заблагодари за „историската одлука“

Денешен | 9 дена


Вархеји ја поздрави одлуката на ГЕРБ да го поддржи „францускиот предлог“ за деблокада на евроинтеграциите на Скопје

еМагазин | 9 дена


ГЕРБ на Борисов дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за Македонија оти бил најдобар

еМагазин | 9 дена


Бугарското Собрание денеска нема да расправа за „францускиот предлог“, седницата на Комисијата за надворешни работи одложена

еМагазин | 9 дена


Борисов: ГЕРБ дава 59 гласа за поддршка на „францускиот предлог“ за С. Македонија

Лидер | 9 дена


Бориславова: Бугарија ја поддржува европската иднина на С. Македонија и Албанија

Лидер | 9 дена


ГЕРБ на Борисов ќе го поддржи францускиот предлог за Северна Македонија

24 Инфо | 10 дена


Вархеји смета дека одлука на Борисов е „историска“ за Европа и Македонија

24 Инфо | 9 дена


Борисов до Петков: Стави го францускиот предлог уште денеска на пленарна седница да го изгласаме

24 Инфо | 8 дена


Бориславова за МИА: Бугарија ја поддржува европската иднина на Северна Македонија и Албанија

24 Инфо | 9 дена