Vreme.mk - Дознај на Време

Вторничка временска прогноза

Таратур | 4 дена


Сив, облачен и дождлив понеделник

Таратур | 5 дена


Облачна и ветровита среда

Таратур | 3 дена


Времето денеска: променливо облачно

Радио Слободна Европа | 3 дена


Времето денеска: променливо облачно

Радио Слободна Европа | 4 дена


Времето денеска: променливо облачно

Радио Слободна Европа | 5 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Слободен Печат | 5 дена


Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Нова Македонија | 3 дена


Претежно облачно време со дожд посилен во попладневните часови

Нова Македонија | 5 дена


Попладне пак дожд

Мкд.мк | 3 дена


Облачно и врнежливо

Мкд.мк | 4 дена


Oблачно и ветровито, утре на планините снег

Мкд.мк | 3 дена


НИ ДОАЃА СНЕЖЕН БРАН

media.mk | 4 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

Бриф | 4 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Бриф | 5 дена


Променливо облачно, попладне повремен дожд

Бриф | 3 дена


Претпладне со локални врнежи од дожд, попладне со сончеви периоди

Бриф | 4 дена


Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни попладне

Бриф | 5 дена


Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Весник | 3 дена


УХМР најавува СНЕГ!

Весник | 3 дена


Облачно време со врнежи од дожд, од утре снег

Весник | 3 дена


НИ ДОАЃА СНЕГ! Спремајте зимската опрема

Весник | 4 дена


Претпладне дожд, попладне сонце и температура до 16 степени

Весник | 4 дена


Претежно облачно време со дожд посилен во попладневните часови

Весник | 5 дена


Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Вечер | 3 дена


УХМР најавува СНЕГ!

Вечер | 3 дена


Претпладне дожд, попладне сонце и температура до 16 степени

Вечер | 4 дена


Претежно облачно време со дожд посилен во попладневните часови

Вечер | 5 дена


Облачно време со врнежи од дожд, од утре снег

Вечер | 3 дена


НИ ДОАЃА СНЕГ! Спремајте зимската опрема

Вечер | 4 дена


Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Точка | 3 дена


Облачно време со врнежи од дожд, од утре снег

Точка | 3 дена


Претпладне дожд, попладне сонце и температура до 16 степени

Точка | 4 дена


Претежно облачно време со дожд посилен во попладневните часови

Точка | 5 дена


Продолжуваат врнежите и во следниот период

Скопје Инфо | 5 дена


Претпладне дожд, попладне очекувајте стабилизација на времето

Скопје Инфо | 4 дена


Денеска ниски температури, за утре најави за снег

Скопје Инфо | 3 дена


Температурата во среда ќе падне на 2 степени, во четврток снег на планините

Сител | 5 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Сител | 5 дена


Променливо облачно, претпладне со дожд, попладне со сончеви периоди

Сител | 4 дена


Облачно, студено и ветровито

Сител | 3 дена


Вечерва падна снег на Шапка

Република | 3 дена


Ниски температури и снег, во петок најстудено

Република | 3 дена


Ни се приближува студен бран: Подгответе се за снег

Република | 4 дена


И денеска облаци, попладне со врнежи од дожд кои ноќта ќе биде пообилни

Република | 3 дена


И денеска облаци, попладне со врнежи од дожд кои ноќта ќе бидат пообилни

Република | 3 дена


Денеска облачно време со повремени врнежи од дожд, од четврток снег

Република | 5 дена


Во среда температурата ќе падне на 2 степени - во четврток снег на планините

Прес 24 | 5 дена


Студен бран доаѓа кон Македонија: Подгответе се за студ и снег

Прес 24 | 4 дена


Од утре студ и снег

Прес 24 | 4 дена


Од утре снег

Прес 24 | 3 дена


Ниски температури и снег: УХМР соопшти кога ќе биде најстудено неделава

Прес 24 | 3 дена


Не излегувајте без чадор: Во кои делови на Македонија се очекува најмногу дожд?

Прес 24 | 5 дена


Не излегувајте без чадор: Во кои делови на Македонија се очекува најмногу дожд?

Прес 24 | 5 дена


Денеска променливо, но утре доаѓа вистинскиот студ

Прес 24 | 3 дена


Денеска конечно ќе видиме малку сонце

Прес 24 | 4 дена


Детали за ладната есен, во четврток доаѓа снег на наша територија

Порта | 4 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Опсервер | 5 дена


Променливо облачно, попладне повремен дожд

Опсервер | 3 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

Опсервер | 4 дена


Променливо облачно, попладне со зголемена облачност и ветровито

Опсервер | 3 дена


Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни попладне

Опсервер | 5 дена


Во Охрид денес променливо облачно време со температура до 12. степени

Охрид Прес | 3 дена


Во Охрид денес променливо облачно време со врнежи од дожд и температура до 14. степени

Охрид Прес | 4 дена


Во Охрид денес променливо облачно време со врнежи од дожд и температура до 16. степени

Охрид Прес | 5 дена


Времето денеска променливо облачно и дождливо особено во попладневните часови

НоваТВ | 5 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

НоваТВ | 4 дена


Метео: Претпладне со врнежи од дожд, попладне со сончеви периоди

НоваТВ | 4 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

Независен | 4 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Независен | 5 дена


Променливо облачно, попладне со зголемена облачност и ветровито

Независен | 3 дена


Променливо облачно, попладне повремен дожд и снег на планините

Независен | 3 дена


Претпладне со локални врнежи од дожд, попладне со сончеви периоди

Независен | 4 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

Нетпрес | 4 дена


Променливо облачно, попладне со зголемена облачност и ветровито

Нетпрес | 3 дена


Претпладне облачно со дожд, попладне разведрување

Нетпрес | 4 дена


Претежно облачно, поинтензивни врнежи попладне

Нетпрес | 5 дена


Попладне повремен дожд – утре снег

Нетпрес | 3 дена


Претпладне со локални врнежи од дожд, попладне со сончеви периоди

МИА | 5 дена


Пpoменливо облачно со повpeмен дожд, од yтpe обилни вpнежи

Маркукуле | 3 дена


Облачно и студено со врнежи од дожд проследени со засилен ветер

Макпрес | 3 дена


Променливо облачно, попладне повремен дожд

Макпрес | 3 дена


Променливо облачно, попладне со зголемена облачност и ветровито

Макпрес | 4 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

Макпрес | 4 дена


Променливо облачно, претпладне со дожд, попладне со сончеви периоди

Макпрес | 4 дена


Претпладне со локални врнежи од дожд, попладне со сончеви периоди

Макпрес | 5 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Макпрес | 5 дена


Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

Макфакс | 3 дена


Претежно облачно време со дожд посилен во попладневните часови

Макфакс | 5 дена


Претпладне дожд, попладне сонце и температура до 16 степени

Макфакс | 4 дена


Облачно време со врнежи од дожд, од утре снег

Макфакс | 3 дена


Вечерва падна снег на Шапка

Лидер | 3 дена


Променливо облачно, попладне со зголемена облачност и ветровито

Лидер | 3 дена


Ниски температури и снег, во петок најстудено

Лидер | 3 дена


Денеска облачно со врнежи од дожд и температури до 17 степени

Лидер | 5 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Либертас | 5 дена


Променливо облачно, претпладне со дожд, попладне со сончеви периоди

Либертас | 4 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

Курир | 4 дена


СНЕГ ОД СРЕДА: Еве какво време предвидува УХМР до петок

Курир | 5 дена


Променливо облачно со повремен дожд, од утре обилни врнежи

Курир | 3 дена


Попладне повремен дожд, утре снег

Курир | 3 дена


Попладне интензивни врнежи од дожд, во четврток снег

Курир | 5 дена


МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕГ: На ова место вечерва врне без престан, до утре се очекува снежна покривка од 15 сантиметри (ФОТО)

Курир | 3 дена


Какво време нè очекува утре и во наредните денови?

Курир | 5 дена


НОВ БРАН: Пристигнуваат врнежи од дожд и снег и ново опаѓање на температурите

Кумановски муабети | 4 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Кајгана | 5 дена


Променливо облачно, претпладне со дожд, попладне со сончеви периоди

Кајгана | 4 дена


Променливо облачно, попладне со зголемена облачност и ветровито

Кајгана | 3 дена


Пpoмeнливо вpeме: Пpeтплaдне дожд, пoплaднe coнцe

Инфомакс | 4 дена


Пpoгнoзa нa УХМР: Пoплaднe пoвpeмeн дoжд, yтpe cнeг

Инфомакс | 3 дена


Пoплaднe интeнзивни вpнeжи oд дoжд – вo чeтвpтoк cнeг?

Инфомакс | 5 дена


Подгответе се за снег: Метеоролозите најавуваат уште постудени денови и врнежи од снег

Инфомакс | 4 дена


Денес пpoмeнливo oблaчнo co пoвpeмeн дoжд – oд yтpe oбилни вpнeжи

Инфомакс | 3 дена


Претпладне дожд, попладне сонце и температура до 16 степени

Инфо | 4 дена


Претежно облачно време со дожд посилен во попладневните часови

Инфо | 5 дена


Облачно време со врнежи од дожд, од утре снег

Инфо | 3 дена


Октомври продолжува со врнежи и со студенило

Гостивар Прес | 5 дена


Повремени врнежи од дожд и температури до 17 степени

Фокус | 5 дена


За неколку дена падна дожд како за два месеци, за некого благодет, а за некого проблем

Фактор | 4 дена


ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Од четврток зима!

Фактор | 5 дена


Од четврток постудено време со врнежи од дожд, ветер и снег на планините

еМагазин | 4 дена


Времето денеска облачно, студено и ветровито

еМагазин | 3 дена


ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо, попладне со врнежи од дожд кои ноќта ќе биде пообилни

Денешен | 4 дена


ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Претпладне дожд, попладне со сончеви периоди и температура до 16 степени

Денешен | 5 дена


ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со врнежи од дожд, на места ќе бидат пообилни, а на планините снег

Денешен | 3 дена


Времето денеска, променливо облачно со локален дожд

Алсат-М | 4 дена


Времето денеска, облачно со повремен дожд

Алсат-М | 5 дена


Време, променливо облачно со повремен дожд

Алсат-М | 3 дена


Нови поројни дождови може да предизвикаат поплави

Алсат-М | 5 дена


Студено време со врнежи од дожд и снег

А1он | 4 дена


Променливо облачно, попладне со повремен дожд

А1он | 3 дена


Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни попладне

А1он | 5 дена


Утре облачно и студено со врнежи од дожд, на планините снег

24 Инфо | 3 дена


Утре и задутре студено време со врнежи од дожд и снег

24 Инфо | 4 дена


Променливо облачно, попладне повремен дожд

24 Инфо | 3 дена


Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

24 Инфо | 5 дена


СНЕГ ОД СРЕДА: Еве какво време предвидува УХМР до петок

Вести24 | 5 дена


Попладне повремен дожд, утре снег

Вести24 | 3 дена


Какво време нè очекува утре и во наредните денови?

Вести24 | 5 дена