Vreme.mk - Дознај на Време.
 
БОБА ЖИВОЈИНОВИЌ НЕ Е ДОБАР? Загрижена Брена рекла: „Кога ќе реши нешто…!“ Здравјето на Боба Живојиновиќ е нарушено

БОБА ЖИВОЈИНОВИЌ НЕ Е ДОБАР? Загрижена Брена рекла: „Кога ќе реши нешто…!“ Здравјето на Боба Живојиновиќ е нарушено

5.2.2023

Здравјето на Боба Живојиновиќ е нарушено Слободан Боба Живојиновиќ со години се бори со вишокот килограми. Некогаш најпосакуваниот спортист по …

Русите тврдат дека Украинците ќе бомбардираат болници во Краматорск, па ќе ги обвинат нив

Русите тврдат дека Украинците ќе бомбардираат болници во Краматорск, па ќе ги обвинат нив

5.2.2023

Министерството наведе на Телеграм дека Киев има намера да крене во воздух три медицински установи, а потоа „да ја обвини …

Пендаровски: Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на „Македонскиот клуб Никола Јoнков Вапцаров“ во Благоевград

Пендаровски: Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на „Македонскиот клуб Никола Јoнков Вапцаров“ во Благоевград

5.2.2023

Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на „Македонски културен клуб – Никола Вапцаров“ во Благоевград во Бугарија, наведува претседателот …

По 5 години пензија: Колку заработуваат гејмерите од Балканот?

По 5 години пензија: Колку заработуваат гејмерите од Балканот?

5.2.2023

Една од најпрофитабилните индустрии денес е гејмингот, кој со текот на времето почна да им носи многу пари на играчите. …

Ученици во Словенија го хакирале е- дневникот и си менувале оценки

Ученици во Словенија го хакирале е- дневникот и си менувале оценки

5.2.2023

До корисничкото име и лозинката дошле во мај минатата година, а управата дознала дека поминала една година и дека двајцата …

Мечот Атромитос-АЕК не се одигра поради бизарна причина

Мечот Атромитос-АЕК не се одигра поради бизарна причина

5.2.2023

Натпреварот од 21 коло од грчкиот шампионат помеѓу Атромитос и АЕК не се одигра, а причината се головите кои биле …

Кој е главниот виновник за ЛОШИОТ СОН? Може да се реши во два чекори

Кој е главниот виновник за ЛОШИОТ СОН? Може да се реши во два чекори

5.2.2023

Исто како што јадеме, пиеме и дишеме, ни треба сон за да преживееме. Па, како може нешто што треба да …

Кипар оди на втор круг претседателски избори

Кипар оди на втор круг претседателски избори

5.2.2023

Христодулидес, кој се кандидира како независен кандидат, денеска добил меѓу 30,5 и 33,5 отсто од гласовите, според излезната анкета на …

Се огласила девојката која го снимила Петар Грашо како „гриза“ нога на обожователка: Ова е позадината на приказната

Се огласила девојката која го снимила Петар Грашо како „гриза“ нога на обожователка: Ова е позадината на приказната

5.2.2023

Кога се појави оваа снимка, многумина беа изненадени од потегот на популарниот пејач Откако синоќа на TikTok беше објавено бизарно …

Дури 8.500 Албанци добиле бугарско државјанство! Еве, кој се добил, и колку

Дури 8.500 Албанци добиле бугарско државјанство! Еве, кој се добил, и колку

5.2.2023

Бугарскиот портал Сега.бг пишуа дека 8.474 Албанци добиле одобрение за нивните барања за бугарско потекло од почетокот на 2015 година до 7 јули 2021 година.“Албанците се на петто место меѓу странците кои ги препознаваат своите буг...
Пазар3: Кренар Лога министер за правда, Фадиљ Цана министер за здравство

Пазар3: Кренар Лога министер за правда, Фадиљ Цана министер за здравство

5.2.2023

Кренар Лога министер за правда, Фадиљ Цана министер за здравство. Ова, како што дознава Телма, е договорено денеска меѓу новите …

(ВИДЕО) Обелоденет четврт бизнис на владата на СДСМ и ДУИ со руски тајкуни блиски на Путин

(ВИДЕО) Обелоденет четврт бизнис на владата на СДСМ и ДУИ со руски тајкуни блиски на Путин

5.2.2023

Емисијата КОД на Снежана Лупевска вечерва открива дека владата на Ковачевски и Ахмети купува поскап руски гас од фирма чиј …

Ја бара Интерпол, а таа троши илјадници долари на бифтек- ќерката на екс диктаторот ужива

Ја бара Интерпол, а таа троши илјадници долари на бифтек- ќерката на екс диктаторот ужива

5.2.2023

Ќерката на поранешниот диктатор на Ангола изела стек што Солт Бае ѝ го става директно од ножот во уста. Цената …

Кејн го реши дербито: Сити веќе не изгледа на шампионски тим (ВИДЕО)

Кејн го реши дербито: Сити веќе не изгледа на шампионски тим (ВИДЕО)

5.2.2023

Фудбалерите на Тотенхем го совладаа Манчестер Сити во големото дерби од 22. коло на Премиер лигата со 1:0 и не …

Почна карневалот во Венеција, по две години сега е без ограничувања (ВИДЕО)

Почна карневалот во Венеција, по две години сега е без ограничувања (ВИДЕО)

5.2.2023

Веселбите ќе се одвиваат без никакви ограничувања по три пандемични години. Свеченостите започнаа во саботата вечерта кога брод со статуа …

„Баварската машина“ повторно е во погон: Баерн убедлив кај Волфсбург (ВИДЕО)

„Баварската машина“ повторно е во погон: Баерн убедлив кај Волфсбург (ВИДЕО)

5.2.2023

По лошиот почеток на 2023 година со три нерешени средби во Бундеслигата, Баерн (М) полека влезе во погон. На денешното …

Во операцијата на САД за соборување на кинескиот балон учествувале 8 авиони и десетина бродови

Во операцијата на САД за соборување на кинескиот балон учествувале 8 авиони и десетина бродови

5.2.2023

Два стелт-ловци F-22 Raptor од воздухопловната база Ленгли го следеле балонот додека експертите не процениле дека опасноста од паѓање на …

Туристички водич облечен како џелат предизвика паника во Германија

Туристички водич облечен како џелат предизвика паника во Германија

5.2.2023

Сведоците очигледно се исплашиле од неизбежен чин на насилство, кога се испоставило дека станува збор за костимиран изведувач во средновековна …

Заборавил да ја затвори влезната врата на -40, зградата се претворила во ладилник (ВИДЕО)

Заборавил да ја затвори влезната врата на -40, зградата се претворила во ладилник (ВИДЕО)

5.2.2023

Сцената што следува буквално наликува на внатрешноста на замрзнувач, а тоа се случило за една недела кога се забележани најниските …

ОВА Е СОПРУГАТА НА СИ ЏИПИНГ Кинескиот лидер е во брак со позната пејачка, а вака изгледа таа (ФОТО)

ОВА Е СОПРУГАТА НА СИ ЏИПИНГ Кинескиот лидер е во брак со позната пејачка, а вака изгледа таа (ФОТО)

5.2.2023

Кинескиот лидер Кси Џинпинг се женел двапати. Прво, во 1980-тите се ожени со Ке Лингинг, ќерката на дипломатот Ке Хуа, …